Türkiye İş Bankası Müşterilerine Mesaj Gönderdi! Kesinti Yapılacak

Türkiye İş Bankası, İşCep üzerinden müşterilerine önemli bir duyuru iletti. Banka, 9 Haziran 2024 Pazar günü FAST işlemlerinin geçici olarak durdurulacağını duyurdu.

Banka tarafından yapılan duyuruda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) sunduğu FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) işlemine ilişkin kesinti bildirimi paylaşıldı.

İşCep aracılığıyla kullanıcılarına bu kesinti bildirimini iletirken, İş Bankası, “FAST Sistemi’nde gerçekleştirilecek bakım çalışması nedeniyle 9 Haziran 2024 Pazar günü 05.00-08.00 saatleri arasında FAST işlemleri yapılamayacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

FAST Sistemi, Merkez Bankası tarafından başlatılan anlık ödeme sistemidir ve ödemeler 7/24 saat gerçekleşir, işlem tarafları da anında bilgilendirilir.

FAST Sistemi’ni kullanmak için, finansal kuruluşunuzun mobil ya da internet bankacılığı uygulamalarına giriş yapabilirsiniz. 7×24 kesintisiz çalışan FAST ödemelerini kolayca yapabilir ve ödeme talimatınızı girerken alıcının hesap bilgilerini veya kolay adres bilgilerini kullanabilirsiniz.

Ödeme talimatınızın ardından işlem anında gerçekleşecek ve hem gönderici hem de alıcı bankalar tarafından bilgilendirilecek. İşlem tutarı hemen alıcının hesabına aktarılacak ve kullanılabilir hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir