Spotify HiFi Planı Kullanıcılara Bu Yıl Sunulabilir

Spotify ilk olarak birkaç yıl önce müzik akış hizmeti için Spotify HiFi olarak yüksek kaliteli bir seçenek sunma planını açıklamıştı. Öte yandan bu planlar bir türlü hayata geçirilmedi. Şimdi ise Bloomberg, Spotify HiFi akışının bu yıl hizmete sokulacağını ancak ekstra ödeme gerekebileceğini bildirdi.

HiFi akışının bu yılın sonuna kadar gelmesi bekleniyor. Yüksek kaliteli akışın kullanıcılara mevcut planın yanı sıra ayda en az 5 dolar daha fazla maliyet çıkarabileceği ifade ediliyor. HiFi eklentisinin ücretsiz seçenekteki kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise belli değil.

HiFi ses hali hazırda Apple Music ve ve Amazon Music Unlimited abonelerine sunuluyor. Hem de ek bir ücrete tabi değil. HiFi, hizmetin başlangıcında Tidal için de önemli bir satış politikası olmuştu. Bu anlamda Spotify rakiplerinin gerisinde kalıyor.

Ek olarak Spotify’ın Supreme adı verilen bir eklenti ile yılın belirli etkinliklerine, tarihlerine ve saatlerine göre özel çalma listelerini hızlı bir şekilde döndürme seçeneği gibi başka özellikler için de çalıştığı söyleniyor. Spotify teknolojisinin çalma listelerini kullanıcının davranışına göre ayarlayacağını ve sonunda herhangi bir girdi olmadan otomatik olarak çalma listeleri oluşturacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir