Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ndan “Erdoğan, sen Diriliş dizilerini izle” diyen İsrailli Bakan’a cevap: Edepsiz, arsız!

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz‘ın Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ı hedef alan açıklamasına ilişkin, “İsrail Dışişleri Bakanı’nın Sayın Cumhurbaşkanı’mıza yönelik arsız ve edepsiz söylemi yok hükmündedir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Biz işgalcilere karşı vatanlarını savunan Hamaslı kardeşlerimizi Filistin’in ‘Kuvayi Milliye’si olarak görmeye devam edeceğiz” sözleri gündem oldu.  Hamas’ı bir kez daha Kuvayi Milliye’ye benzeten Erdoğan, konuşmasında İsrail’i ve Başbakanı Netanyahu yönetimini de hedef alarak, “Modern dönem firavunlarını görmek isteyen hiç uzağa gitmesin. 35 bin Filistinliyi acımasızca katledenlere baksın. Günümüzün Hitler’i ve Nazileri Gazze’de 15 binden fazla çocuğu öldüren katillerdir. Cürmü yüzüne söylenen her suçlu gibi İsrail yönetimi de bizi susturabileceğini zannediyor. Tayyip Erdoğan’ın kalbine zincir vuramazsınız. Sizin baskılarınıza asla boyun eğmeyiz” dedi. İsrail’le ticaret için de “İsrail ile ilişkilerimizi ticari başta olmak üzere kestik, kesiyoruz” diye konuştu. 

“Diriliş ve Kurtuluş dizilerini izlemeye devam et”

Erdoğan’ın bu konuşmasından sonra İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, X sosyal medya hesabından Türkçe bir paylaşım yaptı. Erdoğan’ın görseline photoshop yapılan paylaşımda Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’ndaki konuşmasına atıfta bulunan Katz, Türkçe yazdığı gönderide, Diriliş ve Kurtuluş dizileri ile Erdoğan’ın da resmi hesabını etiketleyerek, şunları yazdı: 

“Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor ve bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda İsrail’e yönelik saldırılarını ve karalamalarını sürdürdü. Müslüman Kardeşler’in adamı@RTErdogan, İsrail’i çökertmeyi, Kudüs’ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. Erdoğan, sen @DirilisDizisi ve @KurulusDizisi dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et.”

TIKLAYIN – İsrailli Bakan “Erdoğan, sen Diriliş ve Kurtuluş dizilerini izlemeye devam et” dedi, Dışişleri yanıt verdi: Ruh halinin göstergesi!

Cevdet Yılmaz ve Dışişleri’nden tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise İsrail Dışişleri Bakanı’nın Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ı hedef alan açıklamasına tepki gösterdi. Yılmaz, şunları kaydetti:

“İsrail Dışişleri Bakanı’nın Sayın Cumhurbaşkanı’mıza yönelik arsız ve edepsiz söylemi yok hükmündedir. Netanyahu yönetimi bu tavrıyla soykırım yapmaktan sanık sandalyesinde oturduğu gerçeğini örtemeyecektir. Uluslararası kurumlar işlevsiz, kimi yönetimler kayıtsız kalsa da, işlenen insanlık suçları mahkemelerde olduğu gibi insanlık vicdanında ve tarih önünde de yargılanmaktadır. Hakikat zalimlerin korkulu rüyasıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’mız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakikati en güçlü şekilde zalimlerin yüzüne haykırmaya, doğruları savunmaya ve mazlumların sesi olmaya devam edecektir.”

Dışişleri Bakanlığı de İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’a “Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir” diye tepki göstermişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir