Bodrum’da susuz yaz erken başladı

Kenan GÜRBÜZ

Turizm cenneti Bodrum’da dün gece Torba-Gündoğan karayolu Torba Kavşağı istikametinde kara yolundan geçen içme suyu ana isale hattında henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi, patlamanın ardından yolda çökme oldu, tonlarca su da çevreye aktı.

16 SAAT SU YOK AÇIKLAMASI

Bodrum’da içme suyu ana isale hattında meydana gelen patlama nedeniyle 16 mahallede su kesintilerinin yaşanacağı belirtildi. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (MUSKİ) yapılan açıklamaya göre, Bodrum Torba Mahallesi ana içme suyu hattında patlak meydana geldiği hatırlatıldı.

Patlamanın ardından 16 mahallede su kesintisinin yaşandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yalıkavak, Koyunbaba, Gümüşlük, Bahçelievler, Karabağ, Akçaalan, Peksimet, Gölköy, Türkbükü, Gündoğan, Küçükbük, Farilya, Dirmil, Geriş, Turgutreis ve Dağbelen mahallelerimizi etkileyen arızanın yaşandığı bölgede ekiplerimiz ilk andan itibaren aralıksız olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Arızanın tamiratı, boşalan boruların ve depoların tekrar dolması süresince belirtilen bölgelere su verilemeyecektir. Tamirat çalışmaları ve su kesintisi ile ilgili gelişmeleri vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bodrumlu hemşerilerimize sabır ve anlayışları için teşekkür ederiz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir