Almanya’da Türk günü

Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya’ya giden A Millilerimiz dün Mehter Marşı eşliğinde antrenman yaptı, 4 bine yakın gurbetçi, ay-yıldızlı ekibi izlemek ve yıldız futbolcuları görmek için stada aktı.

August Wenzel Stadyumu’nda, Teknik Direktör Vincenzo Montella yönetiminde gerçekleşen idmana, kaleci Mert Günok ve İrfan Can Kahveci, tedbir amaçlı katılmadı. Milli oyuncu Zeki Çelik ise takımdan ayrı çalıştı. İdmanın ilk bölümünde takımla birlikte çalışan Ferdi Kadıoğlu ve Ahmetcan Kaplan da, antrenmanın ikinci kısmında bireysel olarak hazırlıklarını sürdürdü.
Taraftara açık gerçekleştirilen idmana gurbetçi taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Antrenmanı izlemek isteyen gurbetçiler, Aşağı Saksonya Futbol Federasyonu, UEFA ile Türkiye Hannover Başkonsolosluğu tarafından biletleri günler öncesinden bitirdi.
Türk taraftarlar, Türkiye tezahüratları ile büyük coşku yaşarken, tribünlerde Mehter Marşı da çalındı. Tribünlerdeki kırmızı-beyazın hakimiyeti dikkat çekti.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu ile Rams firması arasında dün sponsorluk anlaşması imzalandı.

Güvenlik üst düzeyde

Henüz Avrupa Şampiyonası başlamasa bile Almanya’da güvenlik üst seviyeye çıktı. UEFA bu konuyu çok ciddiye alırken, antrenmanı izlemek için stada giriş çıkarken herkes iyice aranıyor. Hatta UEFA çalışanı olsa bile benzer bir güvenlik uygulamasından geçiriliyor. 

İlk maçın hakemi Turpin

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, yarın Almanya-İskoçya maçı ile başlayacak. Karşılaşmayı Fransa Futbol Federasyonu’ndan hakem Clement Turpin yönetecek. Açılış müsabakasında VAR koltuğunda ise Fransız Jerome Brisard oturacak. AVAR’da da Fransız Willy Delajod ile İtalyan Massimiliano Irrati görev yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir